Z7_PPGAHG8001LQD0Q5EB3TVQ1MD6

Държавно отборно и индивидуално първенство до 13 години.

Дата на публикуване: 12.04.2023
Последна актуализация: 26.06.2023

От 07.04.2023г до 09.04.2022г., в гр. Панагюрище се проведе Държавно отборно и индивидуално първенство до 13 години.

В държавното първенство взеха участие седем състезатели от Спортен клуб по тенис на маса "Златица" - гр. Златица.

Участието се осъществи благодарение на финансовата подкрепа на община Златица и Аурубис България.

Резултати на нашите млади надежди:

• Верджиния Кашева завоюва бронзов медал при двойки момичета.
  • Георги Прасков след много оспорвани срещи се нареди на 5-то място като единствено загуби от шампиона на държавното първенство.
  • Верджиния Кашева и Георги Прасков при смесените двойки също се класираха на 5-то място на крачка от медалите. Нашият тандем отстъпи единствено на шампионите в турнира.
  • Верджиния Кашева се класира на 12-то място в индивидуалното първенство.
  • При отборното първенство нашият отбор се класира сред първите осем най - добри отбора.

Младите ни тенисистки в състав: Никол Рогачева, Никол Стоянова, Доброслава Караиванова, Сиана Брайкова, Тина Димитрова и Верджиния Кашева се наредиха на 7-мо място.

Поздравления на състезателите и треньора Йордан Лазаров, продължавайте да славите спортният клуб и община Златица.